Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014

ΓΛΥΚΟΠΙΚΡΗ ΓΕΥΣΗ ΣΤΑ ΤΕΡΖΑΚΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ

Αρχικά να πούμε ότι στο αγωνιστικό διήμερο της Α2 που προηγήθηκε η ομάδα μας σημείωσε μία εύκολη νίκη επί της Παγώνας Πάτρας με 4-0 ενώ έχασε με 4-3 τον αγώνα απέναντι στους Αετούς Πόλης και με το ίδιο σκορ από το Π.Κ.Δ.ΤΑΥΡΟΥ.
 Χαρακτηριστικά αντιγράφουμε από την ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας..
Από τα πιο αμφίρροπα ματς ήταν αυτό των Αετών Πόλης με τον Άρη Νικαίας. Η θυγατρική ομάδα του Πέρα προηγήθηκε με 3-1, το σωματείο της Νίκαιας έφτασε στην ισοφάριση, όμως οι Αετοί πήραν το καθοριστικό έβδομο παιχνίδι. Γενικά σήμερα δεν ήταν και η πιο …τυχερή μέρα για τον Άρη, καθώς έχασε 4-3 και το απόγευμα με αντίπαλο το Π.Κ.Δ. Ταύρου.
Αναλυτικά η εξέλιξη του αγώνα Αετοί Πόλης-Άρης Νικαίας 4-3:
Μάριος Ελέζογλου-Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος 3-2 (11-8, 8-11, 11-9, 4-11, 11-8)
Ευάγγελος Βασιλείου-Ηλίας Μιχαηλίδης 0-3 (10-12, 3-11, 3-11)
Χρήστος Τσαρσιταλίδης-Σταύρος Βρεττάκος 3-0 (11-7, 11-4, 11-3)
Ελέζογλου/Βασιλείου-Μιχαηλίδης/Βρεττάκος 3-2 (11-7, 5-11, 6-11, 11-7, 11-9)
Ελέζογλου-Μιχαηλίδης 0-3 (3-11, 3-11, 3-11)
Τσαρσιταλίδης-Αλεξανδρόποιυλος 2-3 (9-11, 9-11, 11-2, 11-6, 8-11)
Βασιλείου-Βρεττάκος 3-0 (11-5, 11-5, 11-9)

Με την κατάληψη της πέμπτης και της έκτης θέσης της δυνατής κατηγορίας των Εφήβων  στο Όπεν των Τερζάκειων τελείωσε το 2014.
  Στους ομίλους οι αθλητές μας κατέλαβαν την δεύτερη θέση και μετά την κλήρωση ο Αλεξανδρόπουλος Παναγιώτης μπήκε στην οκτάδα χωρίς αγώνα, ενώ ο Μιχαηλίδης Ηλίας για να μπει στην οκτάδα έπρεπε να αγωνιστεί με τον Τσόπελα Ανδρέα του Ολυμπιακού. Τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν οι δύο αθλητές ήταν πριν 3,5 χρόνια(!!!!!!) στον ημιτελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων όπου τότε ο Τσόπελας πήρε δύσκολη νίκη με 3-1 σετ. Αυτή την φορά η επικράτηση ήταν υπέρ του Ηλία εξίσου δύσκολα με 3-2 σετ.
Στους προημιτελικούς ο Αλεξανδρόπουλος έχασε από τον Δαμιάνη με 3-0 και ο Μιχαηλίδης από το Ζώνιο με σκορ 3-2 (11-9 το κόντρα σετ!!)
Στους αγώνες κατάταξης οι αθλητές μας σημείωσαν από μία νίκη και στη συνέχεια βρέθηκαν αντιμέτωποι για τις θέσεις 5-6!! Στο παιχνίδι αυτό επικράτησε ο Αλεξανδρόπουλος με σκορ 3-1!