Τετάρτη 5 Νοεμβρίου 2014

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥ ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ. ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΗΛΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΜΑΛΙΝΑΚΗ

Εξαιρετικές εμφανίσεις από τους παίκτες του Γ.Ν.Ο.ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ το Σαββατοκύριακο 2-3/11/2014  στην Α2 κατηγορία Ανδρών που τράβηξαν τα βλέματα και το χειροκρότημα των θεατών!!
  Εμφανίσεις που δείχνουν ότι η ομάδα μας έχει κάθε δικαίωμα να βλέπει ψηλότερα στην βαθμολογία και δικαιούται να βάλει στόχο να μπει στην πρώτη τριάδα της Α2!!!
  Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.
 Πρώτος αγώνας με τον πολύ ισχυρό και αήττητο Παναθηναικό που διαθέτει τους δύο καλύτερους παίκτες της κατηγορίας τους Αντώνη Μαλινάκη(Νο 14 στην Ranking list και πρωην Πρωταθλητής στην κατηγορία των Νέων Ανδρών) και Κλαούντιο Κύρου (Νο 20) και τον πρωην διεθνή Διονύση Βασιλείου!
 Στο πρώτο παιχνίδι βρέθηκαν αντιμέτωποι ο Μιχαηλίδης Ηλίας(Νο 30) από την ομάδα μας με τον Μαλινάκη. Ο αθλητής της ομάδας μας σε μεγάλα κέφια έπιασε το καλύτερο παιχνίδι της καριέρας του, έκανε τρομερή εμφάνιση και νίκησε τον αντίπαλό του με σκορ 3-2(11-9, 8-11, 11-7, 11-13, 11-9) κάνοντας την έκπληξη. Σίγουρα αυτή είναι η μεγαλύτερη νίκη που έχει σημειώσει ποτέ ο αθλητής μας!!!
  Στο δεύτερο παιχνίδι ο Βρεττάκος Σταύρος αντιμετώπισε τον Κύρου. Ο αθλητής μας έπιασε πολύ καλή απόδοση και χρειάστηκε να πάει το παιχνίδι στο κόντρα σετ για να καμφεί τελικά με σκορ 2-3(12-10, 4-11, 1-11, 11-6, 4-11)
 Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις από τον Παναγιώτη Αλεξανδρόπουλο ο οποίος έκαμψε την αντίσταση του Βασιλείου με 3-0 σετ!!!!!(11-8, 11-9, 13-11) και έδωσε το προβάδισμα εκ νέου στον ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ με 2-1!!!
 Άτυχη η ομάδα μας στην συνέχεια αφού στο διπλό οι Μιχαηλίδης, Βρεττάκος συνδιάστηκαν εξαιρετικά αλλά έχασαν οριακά το διπλό με σκορ 2-3(3-11, 11-8, 3-11, 11-8, 11-9) παρότι στο κόντρα σετ ήταν μπροστά σε όλη την διάρκεια, και παρότι προηγήθηκαν με 9-7 έκασαν το κρίσιμο σετ για την πορεία του αγώνα!
 Μετά ο Ηλίας αντιμετώπισε τον Κύρου και παρότι και πάλι έπιασε εξαιρετικό παιχνίδι έχασε με σκορ 2-3(9-11, 10-12, 11-8, 12-10, 7-11)
 Το παιχνίδι τελείωσε με νίκη του Μαλινάκη επί του Αλεξανδρόπουλου με σκορ 3-1 και συνολικό σκορ 2-4 για τον Παναθηναικό.
 Υπερπροσπάθεια από τους αθλητές μας που με λίγη τύχη θα μπορούσαν να είχαν φέρει σε ακόμα δυσκολότερη θέση τον αντίπαλό τους.
  Τον αγώνα παρακολούθησαν και οι αθλητές του τμήματος στο οποίο ο Ηλίας είναι υπεύθυνος προπόνησης.

Στον δεύτερο αγώνα της ημέρας οι αθλητές μας είχαν και πάλι δύσκολο έργο απέναντι στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2001 και με εμφανή τα σημάδια της κούρασης από το μεγάλο παιχνίδι που προηγήθηκε.
 Παρόλα αυτα η ομάδα μας βρέθηκε να προηγείται με σκορ 3-0 κάνοντας υπερπροσπάθεια αλλά στη συνέχεια χωρίς φυσικές δυνάμεις έχασε φυσιολογικά με σκορ 3-4.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2001-Γ.Ν.Ο.ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 4-3
 Μαδέσης - Μιχαηλίδης 2-3
Σφακιανάκης - Αλεξανδρόπουλος 2-3
Μητρόπουλος - Βρεττάκος 2-3!!!!!!(Μπράβο ρε Σταύρο)
Σφακιανάκης, Μητρόπουλος - Βρεττάκος ,Μιχαηλίδης 3-0
Μαδέσης - Αλεξανδρόπουλος 3-2
Μητόπουλος - Μιχαηλίδης 3-2
Σφακιανάκης - Βρεττάκος 3-0
 Την "νύφη" την πλήρωσε την Κυριακή το Α.Σ.ΓΥΜΝΑΣΙΟ από το οποίο πέρσι είχαμε δύο ήττες. Οι αθλητές μας δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίστασης και επικράτησαν 4-0 χάνοντας μόλις ένα σετ!!
 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ 4-0
Μιχαηλίδης - Ζέρβας 3-0
Αλεξανδρόπουλος - Στυλιανέσης 3-0
Βρεττάκος - Κατράδης 3-1
Βρεττάκος, Μιχαηλίδης - Ζέρβας, Στυλιανέσης 3-0

Πολύ ενδιαφέρον βρήκαμε το ρεπορτάζ των αγώνων μας από το sportsland του Λάκατα αλλά και από το σάιτ της Ομοσπονδίας!!

Ε.Α. Βόχας-Α.Ε. Ποντίων Μελισσίων 1-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ (σε 6 αγωνιστικές)
ΟΜΑΔΑ                            ΒΑΘΜΟΙ       Ν.-Η.
-. Παγώνα Πάτρας               6                  0-6

Ήττα εντός έδρας για τα κορίτσια μας που αγωνίζονται στην Α Αττικής από την ομάδα του ΑΛΦΑ με σκορ 1-4.