Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

ΕΔΕΙΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ Η ΟΜΑΔΑ! ΝΙΚΗ ΜΕ 4-0 τον Δ.Α.Ο.ΤΑΥΡΟΥ

Δεν πέρασε ασχολίαστη η μεγάλη χτεσινή νίκη του ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ επι των ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΛΛΙΣΙΩΝ!! Πολλοί ήταν αυτοί που δώσανε συγχαρητήρια σε παράγοντες και παίκτες της ομάδας.
  Στους σημερινούς αγώνες η ομάδα μας σημείωσε μία νίκη και μια ήττα και πλέον είναι μόνη της δεύτερη μετά από 6 αγωνιστικές έχοντας βγάλει το δυσκολότερο μέρος τοων αγώνων του πρώτου γύρου!!! Αυτό είναι  πέρα από κάθε αμφιβολία επιτυχία των παικτών της ομάδας μας!
  Το πρωί στις 10.00 στο ντέρμπι κορυφής αντιμετωπίσαμε την ισχυρή ομάδα της ΠΡΟΟΔΟΥ που ήταν και το φαβορί του αγώνα!
 Στο πρώτο στη σειρά παιχνίδι ο Μιχαηλίδης αντιμετώπισε τον Αντωνιάδη, τον αιφνιδίασε στο πρώτο σετ όπου ο Ηλίας επικράτησε εύκολα με 11-5, έχασε πολλές ευκαιρίες να πάρει το δεύτερο σετ το οποίο τελικά έχασε με 15-17 και στη συνέχεια έχασε τα άλλα δύο σετ και έγινε το 0-1 για την ΠΡΟΟΔΟ. Στον πρώτο του αγώνα για φέτος με τα χρώματα της ομάδας μας ο Πετρόπουλος Αριστείδης ήταν ανταγωνιστικός απέναντι στον Κωνσταντίνο Αγγελάκη, έχασε τα δύο πρώτα σετ με διαφορά 2 πόντων και τελικά ηττήθηκε με σκορ 0-3! Ίδια περίπου εξέλιξη και στο παιχνίδι του Αλεξανδρόπουλου με τον Κούνουπα!
 Στο διπλό από την ομάδα μας έπαιξαν ξανά για πρώτη φορά οι Μιχαηλίδης και Αλεξανδρόπουλος μετά από 6 χρόνια όταν οι δυο τους είχαν κατακτήσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στη κατηγορία των παμπαίδων!!! Αντιμέτωποι με τους Αντωνιάδη και Αγγελάκη Πάλεψαν μέχρι τέλους και τελικά έχασαν με σκορ 2-3 με 9-11 το κόντρα σετ!!!
 Ο αγώνας αναλυτικά
 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΡΟΟΔΟΣ ΒΟΥΤΣΑ 0-4
Μιχαηλίδης - Αντωνιάδης 1-3 (11-5, 15-17, 7-11, 3-11)
Πετρόπουλος - Αγγελάκης 0-3 (9-11,9-11,3-11)
 Αλεξανδρόπουλος - Κούνουπας (11-13, 7-11, 5-11)
Μιχαηλίδης, Αλεξανδρόπουλος - Αγγελάκης, Αντωνιάδης 2-3 (5-11, 12-14, 11-2, 11-8, 9-11)

Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής ημέρας αντιμετωπίσαμε την αξιόμαχη ομάδα του Δ.Α.Ο.ΤΑΥΡΟΥ. Η ομάδα μας παίζοντας με πάθος έδωσε νωρίς τέλος στις φιλοδοξίες του αντιπάλου ο οποίος προς το τέλος του αγώνα "κατέθεσε τα όπλα" και φυσιολογικά ήρθε μία άνετη επικράτηση με σκορ 4-0! Μία νίκη που εδραιώνει τον ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Δ.Α.Ο.ΤΑΥΡΟΥ - Γ.Ν.Ο.ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  0-4 !!!
Σταματούρος -Μιχαηλίδης 1-3 (9-11, 5-11, 11-9, 9-11)
 Παιτάρογλου - Αλεξανδρόπουλος 2-3 (11-9, 11-13, 9-11, 11-6, 10-12)
Πετρόπουλος Γιάννης - Βρεττάκος 0-3 (6-11, 5-11, 7-11)
Σταματούρος, Κορδούτης - Βρεττάκος, Μιχαηλίδης 0-3 (8-11,7-11, 4-11)