Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ!!

Σε μεγάλη μέρα ο Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος και ο Μιχαηλίδης Ηλίας και μαζί με τον Σταύρο Βρεττάκο ξεπέρασαν το υψηλό εμπόδιο των Ποντίων Μελλισίων που για τους περισσότερους ήταν το μεγάλο φαβορί!!!
   Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό με τις δύο ομάδες να διεκδικούν στα ίσα την νίκη και ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ήταν αυτός που έφυγε τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα!!
Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου είχε βάλει ως στόχο την παραμονή στην κατηγορία και μετά από 4 νίκες σε ισάριθμους αγώνες δικαιούται να βλέπει στις παραπάνω θέσεις!!
 Σήμερα απέναντι στα Μελλίσια που έχει βλέψεις για τα μπαράζ που οδηγούν στην Α1 η ομάδα μας αντέταξε πάθος και ποιότητα και έφτασε δίκαια στην νίκη με σκορ 4-2!!!!
 Στο πρώτο παιχνίδι ο Μιχαηλίδης αντιμετώπισε τον Παπαδημητρίου. Ο Ηλίας μπήκε μουδιασμένα  στο παιχνίδι έχασε εύκολα το πρώτο σετ στην συνέχεια ανέβασε ρυθμό προηγήθηκε 2-1 έχασε στις λεπτομέρειες το επόμενο σετ αλλά στο κόντρα σετ υπερίσχυσε ολοκληρωτικά και με σκορ 11-2 πήρε το σετ και το παιχνίδι με 3-2 σετ.
  Στη συνέχεια ο Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος παίζοντας σταθερά κέρδισε τον Σφακιανάκη με σκορ 3-2 σετ! ο Παναγιώτης είχε τις ευκαιρίες να "καθαρίσει" το παιχνίδι με μεγαλύτερη διαφορά αλλά ο αντίπαλός του κατάφερε να γυρίσει δύο σετ από 10-7 σε 10-12 και από 10-4 σε 10-12!!
  Στο κόντρα σετ ο παίκτης του ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ κέρδισε εύκολα με 11-4 διαμορφώνοντας το σκορ των ομάδων στο 2-0!
  Δεν ήταν στη μέρα του ο Βρεττάκος σήμερα απέναντι στο παλιό του προπονητή τον Ευθύμη Αμερικάνο και έχασε με σκορ 3-0.
 Στο διπλό οι Βρεττάκος και Μιχαηλίδης έχασαν με σκορ 1-3 από τους Παπαδημητρίου, Αμερικάνο παίζοντας όμως πολύ ανταγωνιστικά. Πλέον το παιχνίδι είναι στο 2-2 και όλα παίζονται...
  Δεν θα μπορούσε με τίποτα να χάσει ο Παναγιώτης που έπαιζε απέναντι στον πολύπειρο Παπαδημητρίου με βάση την αγωνιστική του εικόνα! Έχοντας λύσεις και παίζοντας πολύ σταθερά επικράτησε μάλλον εύκολα με σκορ 3-1 και η ζυγαριά του αγώνα έδειχνε και πάλι προς την μεριά του ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ!
 Μεγάλης δυσκολίας και εξαιρετικής σημασίας το επόμενο παιχνίδι ανάμεσα στον Μιχαηλίδη και τον Αμερικάνο με τον Ηλία να πιάνει πολύ καλό ρυθμό να καταφέρνει να φτάσει δίκαια στη πολυπόθητη αλλά και δύσκολη νίκη με σκορ 3-1 δίνοντας ταυτόχρονα και τη νίκη στην ομάδα μας με τελικό σκορ το 4-2!!!!!
  Πλέον αύριο το πρωί στις 10.00  η ομάδα μας παίζει ντέρπυ κορυφής απέναντι στην ΠΡΟΟΔΟ ΒΟΥΤΣΑ που είναι και η συγκάτοικος μας στην κορυφή της βαθμολογίας με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!!! Στη συνέχεια  στις 13.00 παίζουμε απέναντι στους "πιτσιρικάδες" του ΔΑΟ ΤΑΥΡΟΥ που και αυτοί έχουν εξαιρετική πορεία στο Πρωτάθλημα.