Δευτέρα 15 Ιουλίου 2013

ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ KEΡΔΙΣΑΜΕ 3-1 ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΝΔΟΥΣ. ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ!

Νέα νίκη για την Εθνική μας επί της Φιλανδίας με 3-1 σημείωσε η Εθνική μας σήμερα το πρωί.
 Η Φιλανδία ήταν ο επικεφαλής του ομίλου και οι διεθνείς μας χρειαζόντουσαν τη νίκη για να παίξουν για υψηλότερες θέσεις στην κατάταξη. Μετά από αυτή τη νίκη θα παίξουν για τις θέσεις 25-28. Πρώτος τους αντίπαλος θα είναι η Εσθονία που και αυτή βγήκε πρώτη στον όμιλό της.
Ο αγώνας με τους Εσθονούς θα ξεκινήσει στις 16.00 σήμερα 15-7 και φυσικά θα υπάρχει ενημέρωση από το blog μας.
  Στο πρωινό αγώνα η Εθνική μας ξεκίνησε με "καθαρή" νίκη του Αγγελάκη επί του Ο"CONNOR MIIKKA με 3-0 σετ. Στη συνέχεια ο Μιχαηλίδης δεν βρήκε ρυθμό απέναντι στο Φιλανδό LUNDSTROM THOMAS και έχασε με 3-1 σετ. Στο τρίτο κατά σειρά παιχνίδι ο Ζώνιος άντεξε στην πίεση του αγώνα και κέρδισε με 3-2 σετ (13-11 το κόντρα σετ) δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην Ελληνική ομάδα με 2-1!
 Η νίκη αυτή επέδρασε πολύ θετικά στη ψυχολογία των διεθνών μας και πιο απελευθερωμένος ο Μιχαηλίδης μπόρεσε να πιάσει καλό παιχνίδι και να κερδίσει τον Φιλανδό Ο"CONNOR MIIKKA με σκορ 3-1.
  ΕΛΛΑΔΑ - ΦΙΛΑΝΔΙΑ 3-1
 Αγγελάκης Κωνσταντίνος - Ο"CONNOR MIIKKA 3-0 ( 15-13, 11-1, 11-9 )
 Μιχαηλίδης Ηλίας - LUNDSTROM THOMAS 1-3 ( 7-11, 8-11, 11-4, 7-11 )
 Ζώνιος Πάρης - MYLLARINEN MARKUS 3-2 ( 11-9, 4-11, 4-11, 11-7, 13-11 )
  Μιχαηλίδης Ηλίας - Ο"CONNOR MIIKKA 3-1 ( 12-10, 10-12, 11-8, 11-7 )

Έγινε και η κλήρωση για το ατομικό που θα ξεκινήσει στις 17 του μηνός.
Και οι τρεις διεθνείς μας θα δώσουν προκριματικό αγώνα για να μπούνε στο ταμπλό!!!
 Ο Μιχαηλίδης θα παίξει με τον Μολδαβό Cissa Victor και αν νικήσει θα παίξει στο ταμπλό με τον Λευκορώσο Yarashenka Vadim.
 O Aγγελάκης θα παίξει με τον Βόσνιο Marcetic Sinisa και αν νικήσει με τον Άγγλο Μorais Igor πιό μετά με τον Ούγγρο Lakatos Tamas.
 O Ζώνιος με τον Ιταλό Markato Luca και αν νικήσει με τον Γερμανό Ort Killian.