Δευτέρα 15 Ιουλίου 2013

ΚΑΙ ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ! ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΡΩΝ Ο ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ

Συνεχίζονται τα παιχνίδια για τις θέσεις 25-28 και η Εθνική μας προχώρησε με νέα νίκη επί της ισχυρής Εσθονίας. Οι Έφηβοι έχουν πλέον βρει ρυθμό και αποδεικνύουν σε κάθε αγώνα τους ότι άξιζαν καλύτερης τύχης σε αυτό το Ευρωπαικό Πρωτάθλημα!
 Σταθερή αξία ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα... ούτε με τον Εσθονό Lusin Aleksandr τον οπίο "καθαρισε" με 3-0 σετ.
 Στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο Ηλίας και απέναντι στον Saaremae Rivo πέτυχε αξιόλογη νίκη με 3-1 σετ! Το σκορ θα μπορούσε ίσως να ήταν και 3-0 αν είχε εκμεταλευτεί το σετ μπωλ που είχε στο δεύτερο σετ με 10-9 αλλά παίζουν και οι άλλοι...
 Ο Ζώνιος κέρδισε σχετικά εύκολα τον 3ο Εσθονό με 3-0 σετ και έτσι αύριο στις 14.00 η Εθνική μας θα παίξει για τις θέσεις 25-26 με αντίπαλο την Νορβηγία που πριν από λίγο κέρδισε τη Λιθουανία με 3-0! Αυτός θα είναι και ο τελευταίος αγώνας της Εθνικής μας στο άθλημα του ομαδικού Εφήβων.
  Και πάλι συγχαρητήρια στα παιδιά και καλή τους επιτυχία για αύριο!
Ελλάδα - Εσθονία 3-0
  Lusin Aleksandr - Αγγελάκης Κωνσταντίνος 0-3 (4-11, 7-11, 9-11 )
 Saaremae Rivo - Μιχαηλίδης Ηλίας 1-3 (10-12, 12-10, 3-11, 9-11 )
 Pae Mihkel - Zώνιος Πάρις 0-3 ( 10-12, 7-11, 5-11 )