Κυριακή 14 Ιουλίου 2013

ΝΙΚΗ 3-0 ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ! ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΝΗΜΑ Ο ΗΛΙΑΣ!

Δεύτερη νίκη στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Νέων για την Εθνική μας αυτή τη φορά επί της γειτονικής Βουλγαρίας με 3-0!
  Αγχωτική νίκη για τον αθλητή του ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ, Ηλία Μιχαηλίδη απέναντι στον "πρώτο" Βούλγαρο  YANEV, Viktor με σκορ 3-2! Ο Ηλίας στο κόντρα σετ πήρε μικρό προβάδισμα προς τα μέσα του σετ το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος και έτσι πήρε το σετ με 11-9 κάνοντας ταυτόχρονα το 1-0 για την Εθνική μας.
  Να θυμίσουμε ότι και πέρσι βρέθηκε στο δρόμο της Εθνικής μας η Βουλγαρία και πάλι τους είχαμε νικήσει με 3-1 τότε την ήττα την είχε κάνει ο Ηλίας από τον τρίτο Βούλγαρο.
   ΕΛΛΑΔΑ - ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 3-0

MICHAILIDIS, Ilias (GRE) -  YANEV, Viktor (BUL) 3-2 (12-14, 11-4,11-7,8-11,11-9)
 ANGELAKIS, Konstantinos (GRE) -  KAPITANOV, Nikolay (BUL) 3-0 (11-7,11-6,11-4)
 ZONIOS, Paris (GRE) - KOSTADINOV, David (BUL) 3-2 (6-11,12-10,11-6,9-11,11-6)

Αύριο στις 10.00 η Εθνική μας θα παίξει με αντίπαλο τη Φιλανδία για την πρώτη θέση του ομίλου η οποία θα δώσει την δυνατότητα στην Εθνική μας να αγωνιστεί για τις θέσεις 25-28(συνολικά συμμετέχουν 36 ομάδες).
 Η Φιλανδία νωρίτερα είχε κερδίσει με σκορ 3-1 την Βουλγαρία (Τη νίκη της Βουλγαρίας ο  YANEV, Viktor)