Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ

Έκλεψαν το ροζ φύλλο αγώνα σήμερα τα Χανιά στον αγώνα τους με την ομάδα μας τον ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ αφού δίκαια βρέθηκε η ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 3-1, στη συνέχεια χάθηκε μία ευκαιρία όταν ο Βρεττάκος προηγήθηκε με 2-1 σετ του Μουτσάκη και έφτασε στο 9-8 πριν χάσει το παιχνίδι, αλλά πολύ περισσότερο όταν στο διπλό βρέθηκε ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ μπροστά με 2-0 σετ και 9-6. Στο δε κόντρα σετ οι αντίπαλοι μας έκαναν ρεκόρ σόρι(5 ή 6 πόντους).
  Πιο πριν ο Ντανιέλ είχε σημειώσει δύο νίκες με 3-1 επί του Μουτσάκη και 3-0 επί του Γεωργαντά και ο Μιχαηλίδης νίκησε με 3-2 τον Γεωργαντά.
   Συνολικό σκορ 4-3 υπέρ των Χανίων που έπαιξαν μπροστά στον κόσμο τους.
   Κρίμα μιας και ο αγώνας είχε μεγάλη βαθμολογική σημασία για τον ΑΡΗ.
   Για μία ακόμα φορά αποδείχτηκε πως η νίκη με την ήττα μπορούν να βαδίζουν παράλληλα.
  Πιο νωρίς χωρίς τον Ντανιέλ Τσιόκα στην σύνθεση χάσαμε από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ με 4-0 και αύριο παίζουμε απέναντι στο ΠΕΡΑ που βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με στόχο την καλύτερη δυνατή εμφάνιση.
  Η γυναικεία μας ομάδα κέρδισε εκτός έδρας τον Φιλονίκη με 4-1. Από δύο νίκες η Λυγερή Δουρέκα και η Μαριλένα Παραγιάννη και αύριο στις 18.00 στην έδρα μας αντιμετωπίζουν την πρώτη ομάδα του ομίλου από την οποία είχαν χάσει στον πρώτο γύρο με 4-3...

Φωτογραφία του χρήστη Mavridis lift.

Στον σημερινό αγώνα με το Α.Σ. ΠΕΡΑ η ομάδα μας έχασε με 4-2, τις δύο νίκες ο Ντανιέλ Τσιόκας.
Η προσπάθεια συνεχίζεται με πίστη στον τελικό στόχο που είναι η παραμονή της ομάδας στην Α1.

Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Κώστα τον Μαυρίδη που πέρα από χορηγός της ομάδας μας(MAVRIDIS LIFT) πήγε στα Χανιά ως φίλος της ομάδας και έδωσε ζωντανά και σε live μετάδοση ενημέρωση, λεπτό προς λεπτό, σε πάρα πολλούς φίλους της ομάδας μας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ (σε 14 αγώνες)