Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ Α1 Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Μέσα στο παιχνίδι της πρόκρισης παρέμεινε η ομάδα μας μετά την πρώτη μέρα των μπαράζ ανόδου στην Α1 κατηγορία μετά την μία ήττα και μία νίκη που σημειώσαμε με τις ομάδες των Χανίων και την ομάδα του Ηρακλείου αντίστοιχα.
   Αύριο η ομάδα καλείται πλέον να κάνει την υπέρβαση και να νικήσει την ομάδα της ΦΙΛΙΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (που είναι δίκαια το πρώτο φαβορί της διαδικασίας των μπαράζ και ήδη έχει σημειώσει δύο νίκες) με σκορ τουλάχιστον 4-2 ώστε σε πολλαπλή ισοβαθμία να επωφεληθούμε.
  Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά που εξελίχτηκαν σήμερα 28-3-2015.
  Στο πρώτο παιχνίδι του ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ βρεθήκαμε αντιμέτωποι με την πολύ δυνατή ομάδα του Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ που αγωνίζεται επί σειρά ετών στην Α1. Παρά την εξαιρετική εμφάνιση και απόδοση της ομάδας μίλησε η εμπειρία των αντιπάλων μας οι οποίοι πήραν τα 3 από τα 4 παιχνίδια στο κόντρα σετ δηλαδή με 3-2 παρότι και στα 3 βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-2, 1-2 και 0-2 αντίστοιχα! Δικαιολογημένα πιστεύουμε τα έχουμε με την ατυχία στο συγκεκριμένο αγώνα τον οποίο χάσαμε με 4-1, σκορ που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα!
   Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ - Γ.Ν.Ο.ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 4-1
 Μουτσάκης - Βρεττάκος 3-1 (8-11, 13-11, 11-7, 11-9)
 Πενταράκης - Αλεξανδρόπουλος 2-3 (11-4, 12-14, 11-5, 7-11, 9-11)
 Παντερής - Μιχαηλίδης 3-2(11-9, 9-11, 3-11, 11-8, 12-10)
Παντερής, Μουτσάκης - Βρεττάκος , Μιχαηλίδης 3-2 (5-11, 11-6, 11-13, 11-6,11-4)
 Μουτσάκης - Αλεξανδρόπουλος 3-2 (11-13, 10-12, 11-9, 11-2,11-8) Ο Παναγιώτης ήταν 9-6 μπροστά με 9-6 στο 3ο σετ!!

Επόμενος αγώνας για τον ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ με το ΗΡΑΚΛΕΙΟ 01 που τερμάτισε στην δεύτερη θέση της Α2 κατηγορίας έχοντας χάσει μόνο από τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ που ήταν πρώτος! Η ομάδα μας είχε χάσει με 4-3 στον πρώτο γύρο και 4-2 στον δεύτερο γύρο από το ΗΡΑΚΛΕΙΟ!!!
 Αυτό σε καμία περίπτωση δεν επηρέασε τους νεαρούς παίκτες της ομάδας μας οι οποίοι μπήκαν αποφασισμένοι να διεκδικήσουν την νίκη την οποία και κατέκτησαν πολύ πιο εύκολα από ότι θα μπορούσε να προβλέψει κανείς και μάλιστα με το εμφατικό σκορ 4-0 χάνοντας μόλις 3 σετ!!!
 Γ.Ν.Ο.ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 01 4-0
  Μιχαηλίδης - Μητρόπουλος 3-2 (12-14, 11-4,11-9, 13-15, 11-6)
 Βτεττάκος - Μαδέσης 3-0 (13-11, 11-9,11-8)!!!!!!!!!
 Αλεξανδρόπουλος -Σφακιανάκης 3-1 (5-11, 11-4,11-4, 11-6)
Μιχαλίδης, Βρεττάκος - Σφακιανάκης, Μητρόπουλος 3-0 (11-8,11-4,11-4)!!!!

Στα άλλα δύο ματς η ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ κέρδισε 4-1 το ΗΡΑΚΛΕΙΟ και 4-3 τα ΧΑΝΙΑ.

Οι αθλητές μας σήμερα σίγουρα κερδίσανε τις εντυπώσεις και το ένα παιχνίδι και αύριο στις 10.00 ξέρουμε ότι θα τα δώσουν όλα για την υπέρβαση. Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία