Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ Α2 ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Φινάλε του πρώτου γύρου στην Α2 σήμερα και η ομάδα μας παρά την ήττα που γνώρισε παραμένει μόνη της στη δεύτερη θέση κλείνοντας τη χρονιά έχοντας κερδίσει τον σεβασμό από τους αντιπάλους της!!
  Στο σημερινό αγώνα ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ αντιμετώπισε την αξιόμαχη ομάδα του Α.Σ. ΓΥΜΝΑΣΙΟ η οποία να θυμίσουμε μέχρι πέρσι έπαιζε με την ίδια σύνθεση στην Α1 κατηγορία και έπεσε στην Α2 οριακά μετά από αγώνες μπαράζ!
  Στο πρώτο παιχνίδι ο Μιχαηλίδης Ηλίας αντιμετώπισε τον Βασίλη Κανναβό και έχασε στην παράταση τα δύο πρώτα σετ οπότε ήρθε η ήττα με 3-0
 Ξανά η ομάδα μας μέσα στο παιχνίδι μετά την νίκη του Σταύρου Βρεττάκου  επί του Γιώργου Μπρισκόλα με 3-1 και το σκορ των ομάδων στο 1-1!
 Στο επόμενο παιχνίδι ο Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα μας αφού προηγήθηκε 2-0 σετ και έχασε το τρίτο σετ στη παράταση με 11-13!!! και στη συνέχεια ο Σανιδάς βρήκε ρυθμό και πήρε το παιχνίδι.
 Στο διπλό οι Μιχαηλίδης και Βρεττάκος δεν έδωσαν συνέχεια στο πολύ καλό διπλό που έκαναν χτες απέναντι στον Ίφιτο και έχασαν 3-0!
  Μείωσε το σκορ ο Μιχαηλίδης που κέρδισε τον Μπρισκόλα με 3-0 και το παιχνίδι έκλεισε με τη νίκη του Κανναβού επί του Αλεξανδρόπουλου με σκορ 3-0!
  Πριν από το δικό μας παιχνίδι το Γυμνάσιο έχασε από τον ΒΟΧΑ ο οποίος στην συνέχεια έχασε από το Λουτράκι που είναι στη προτελευταία θέση!!!
 Όλα τα παιχνίδια είναι αμφίρροπα ανεξάρτητα από την βαθμολογική θέση των ομάδων!
Η συνέχεια του πρωταθλήματος μετά τις γιορτές.
 Ο αγώνας μας αναλυτικά
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2-4
Μιχαηλίδης - Κανναβός 0-3 (11-13,11-13,4-11)
Βρεττάκος - Μπρισκόλας 3-1 (12-10, 11-8, 9-11, 11-7)
Αλεξανδρόπουλος - Σανιδάς 2-3 (11-8, 11-6, 11-13, 7-11, 6-11)
Βρεττάκος, Μιχαηλίδης - Κανναβός, Σανιδάς 0-3 (4-11, 10-12, 5-11)
Μιχαηλίδης - Μπρισκόλας 3-0 (14-12, 13-11, 11-8)
Αλεξανδρόπουλος - Κανναβός 0-3 (10-12, 5-11, 6-11)
Α.Σ. Η Πρόοδος-Δ.Α.Ο. Ταύρου  4-1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ (σε 9 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ                              ΒΑΘΜΟΙ       Ν.Η.
10. Γ.Α.Σ. Ελευσίς              9                  0-9
Ο πρωταθλητής ανεβαίνει αυτόματα στην Α1 κατηγορία.
Ο 2ος και ο 3ος πηγαίνει σε μπαράζ ανόδου με την 8η και την 9η ομάδα της Α1.
* Οι δύο τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας υποβιβάζονται στη Β΄Εθνική
  Χαρακτηριστικό του αγωνιστικού διήμερου είναι ότι και οι 5 ομάδες που "παλεύουν" για την δεύτερη και τρίτη θέση που οδηγεί στα μπαράζ είχαν από μία ήττα και δύο νίκες με αποτέλεσμα να μην υπάρξει ουσιαστική διαφοροποίηση στη βαθμολογία σε σχέση με την προυπάρχουσα!