Σάββατο 13 Ιουλίου 2013

ΤΗ ΚΡΙΣΙΜΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΜΟΛΔΑΒΙΑ Ο ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ! ΒΡΑΧΟΣ Ο ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ!

Η πρώτη νίκη από τους Έφηβους ήρθε δύσκολα σήμερα στην Οστράβα της Τσεχίας απέναντι στην υπολογίσιμη ομάδα της Μολδαβίας με 3-2!!
 Την κρίσιμη για την ομάδα νίκη πέτυχε ο Μιχαηλίδης Ηλίας αφού το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν στο 2-2! Βέβαια για να φτάσει ο αγώνας στο 2-2 ο Αγγελάκης ήταν αυτός που κράτησε την ομάδα μέσα στο παιχνίδι με τις δύο υπερπολύτιμες νίκες του!
 Αυτή τη φορά ο Ηλίας ήταν πιο ψύχραιμος όταν για μία ακόμα φορά το παιχνίδι του πήγε στο 2-2 σετ και πήρε το νικητήριο σετ με 11-6!
 Ελλάδα - Μολδαβία 3-2
AGELAKIS, Konstantinos (GRE)-URSU, Vladislav (MDA) 3-0 (11-6,11-2,11-7)
 MICHAILIDIS, Ilias (GRE)-CIRITA, CRISTIAN (MDA) 0-3 (8-11,7-11,10-12)
ZONIOS, Paris (GRE)-CISSA, Victor (MDA) 1-3 (12-14,18-16, 9-11, 11-13)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 AGELAKIS, Konstantinos (GRE)-CIRITA, CRISTIAN (MDA) 3-1 (9-11,11-4,11-6,11-7)
 MICHAILIDIS, Ilias (GRE)-URSU, Vladislav (MDA) 3-2 (13-15, 13-11, 7-11, 11-7, 11-6)

Το τελευταίο παιχνίδι της ομάδας μας στη φάση των ομίλων θα δώσει η Εθνική μας στις 20.00 με αντίπαλο την Δανία που είναι πρώτη και αήττητη στον όμιλο.