Παρασκευή 12 Ιουλίου 2013

ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΙΑ. ΧΑΜΕΝΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ

Ήττα με σκορ 3-0 για την Εθνική Εφήβων σήμερα το πρωί στον εναρκτήριο αγώνα στην Οστράβα της Τσεχίας. Το τελικό σκορ ήταν άτυχο και αδικεί την ομάδα μας αφού στα δύο από τα τρία παιχνίδια κρίθηκαν στο νήμα με οριακή νίκη των Τούρκων.
 Στο πρώτο αγώνα έπαιξε ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης με τον Durmaz Huseyin, o Κωνσταντίνος μπήκε αργά στο ρυθμό του αγώνα, έχασε το πρώτο σετ με 11-4, το δεύτερο με 11-8 και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τρίτο σετ με 6-2 το οποίο στη συνέχεια πήρε με 6-11!!!.
 Με εναλλαγές στο σκορ το τέταρτο σετ και επικράτηση του Αγγελάκη με 11-9.
 Κρατώντας σταθερά το προβάδισμα ο Τούρκος στο κόντρα σετ κατάφερε να κερδίσει το σετ με 11-8 και να κάνει το 1-0 για την ομάδα του!
  Στο δεύτερο αγώνα ο παίκτης της ομάδας μας Μιχαηλίδης Ηλίας απέναντι στον Ozturk Ozgun.
 Ιδανικό ξεκίνημα για τον Ηλία που δύσκολα πήρε το πρώτο σετ με 13-15 και το δεύτερο με 6-11 και πήρε σοβαρό προβάδισμα για την νίκη. Ο αντίπαλος του όμως πήρε το τρίτο κατά σειρά σετ εύκολα με 11-2 και το επόμενο οριακά με 11-9!!
 Στο κρίσιμο κόντρα σετ ο Ηλίας έφτασε πάρα πολύ κοντά στη νίκη αφού προηγήθηκε με 5-9 αλλά δυστυχώς ο Τούρκος ανέτρεψε το σκορ και κέρδισε με 11-9 κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του.
 Στο τρίτο παιχνίδι ο Πάρις Ζώνιος έχασε με σκορ 0-3 από τον Gunduz Ibrahim
Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Δανία επικράτησε με σκορ 3-0 της Μολδαβίας.

Τουρκία- Ελλαδα
Durmaz Huseyin-Αγγελάκης Κωνσταντίνος 3-2 (11-4, 11-8, 6-11, 9-11, 11-8)
Ozturk Ozgun - Μιχαηλίδης Ηλίας 3-2 (13-15, 6-11, 11-2, 11-9, 11-9)
Gunduz Ibrahim -  Πάρις Ζώνιος 3-0 (11-6, 11-6, 12-10)

Στις 20.30 σήμερα το βράδυ η Εθνική μας αντιμετωπίζει τη Λιθουανία και φυσικα θα υπάρχει ενημέρωση αργότερα για την εξέλιξη του αγώνα.