Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΝΙΚΕΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ντέρμπι με τα όλα του ο αγώνας του ΑΡΗ ΝΙKΑΙΑΣ με την ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ χτες 3/12/2016 με τελικό νικητή τον ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ με 4-3!

Στη συνέχεια η ομάδα μας νίκησε και τους πολύ καλούς πιτσιρικάδες των ΑΕΤΩΝ ΠΟΛΗΣ με 4-1.

Σήμερα 4/12/2016 η ομάδα μας σημείωσε μία ακόμα νίκη απέναντι στον ΙΦΙΤΟ ΠΑΤΡΑΣ με σκορ 4-1.

Εναλλαγές στο σκορ έδωσαν ιδιαίτερη ομορφιά στον αγώνα μας με την ΑΘΗΝΑ και 3 επιμέρους παιχνίδια έληξαν στο 3-2!
 Στο προτελευταίο παιχνίδι της σειράς ο Βρεττάκος προηγήθηκε με σκορ 2-0 σετ και στο επόμενο σετ είχε σταθερό προβάδισμα 3 πόντων απέναντι στον Ταντσούρα αλλά ο αθλητής της Πεύκης γύρισε το ματς! Δεν άργησε ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ να ανταποδώσει και στο διπλό βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 και 7-9 στο επόμενο σετ και οι αθλητές μας γύρισαν το παιχνίδι σε 3-2 δίνοντας την νίκη στην ομάδα μας!
   Γ.Ν.Ο. ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ 4-3
 Τσιόκας - Κανναβός 3-1(11-7, 11-7, 9-11, 11-2)
Βρεττάκος - Σανίδας 3-0(11-3, 11-9, 11-2)
 Μιχαηλίδης - Ταντσούρας 0-3(5-11, 8-11, 9-11)
Τσιόκας - Σανίδας 3-0(11-6, 11-7, 11-5)
 Μιχαηλίδης - Κανναβός 2-3(7-11, 11-1, 4-11, 11-9, 11-7)
Βρεττάκος - Τανσούρας 2-3(11-7, 11-7, 10-12, 7-11, 4-11)
Τσιόκας, Μιχαηλίδης - Κανναβός, Ταντσούρας 3-2 (6-11, 9-11, 11-9, 11-6, 11-5)

Γ.Ν.Ο.ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΤΟΙ ΠΟΛΗΣ 4-1

Τσιόκας - Χατζηλυγερούδης 3-0(11-5, 11-5, 11-2)
Βρεττάκος - Δαμιάνης 0-3(6-11, 7-11, 8-11)
Μιχαηλίδης - Σταματούρος (11-3, 11-4, 11-5)
Τσιόκας - Δαμιάνης 3-0(11-9, 11-7, 11-7)
Μιχαηλίδης - Χατζηλυγερούδης 3-1(11-2, 11-6, 8-11, 14-12)

Στο σημερινό παιχνίδι απέναντι στον ΙΦΙΤΟ μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε ο Βρεττάκος πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης απέναντι στον Ελέζογλου αφού ο αντίπαλός του πήρε μόλις 5 πόντους στον αγώνα! Ο Ελέζογλου στον προηγούμενο αγώνα του είχε κερδίσει τον Μιχαηλίδη με 3-0!
  ΙΦΙΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1-4
Χρήστου - Βρεττάκος 2-3 (8-11, 11-6, 10-12, 11-5, 9-11)
Σκουτέρης - Τσιόκας 1-3(7-11, 11-9, 9-11, 7-11)
Ελέζογλου - Μιχαηλίδης 3-0(11-7, 12-10, 12-10)
Χρήστου - Τσιόκας 0-3(3-11, 6-11, 10-12)
Ελέζογλου - Βρεττάκος 0-3(1-11, 1-11, 3-11)!!!

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ? ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΛΥ!!!
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ (σε 9 αγώνες)
-. Φοίνικες Πάτρας              9
   Το παρόν στον αγώνα μας με την ΑΘΗΝΑ έδωσε ο Γ.Γ. του Συλλόγου κ. Αντώνης Πιτίδης που μεταξύ άλλων έβαλε πλάτη για να λυθούν οριστικά προβλήματα που μας βάραιναν επί μακρόν. Ο σύλλογος δείχνει για πολλοστή φορά το ειλικρινές ενδιαφέρον του για το τμήμα μας και στηρίζει τις επιλογές μας.
Αύριο στις 10.00 αντιμετωπίζουμε τον ΙΦΙΤΟ ΠΑΤΡΑΣ με στόχο φυσικά την νίκη στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου! Καλή επιτυχία! ΑΑΑΑΡΡΡΗΗΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!